LOOK ON THE BRIGHT SIDEİyi Şeyler Düşün 🙂

Vazgeçme Arkadaşım!

Kendinden vazgeçme! Sen kendinden vazgeçersen nasıl devam edeceksin bu yolda?

Şimdi yeniden başlama zamanı…

Canın acımış olabilir, yalnız kalmış olabilirsin, kırılmış-burulmuş olabilirsin, eksik hissedebilirsin, kendini dışlanmış görebilirsin. Sen tüm bu duyguları kendinde devam mı ettireceksin?

Bu bedenine sahipsen, aklın çalışıyorsa, organların hala sana hizmet ediyorsa, seni seven insanlar senin için üzülüyorsa, senin yeniden başlaman için bir çok sebebin var demektir..

Herkesin düştüğü farklı kuyular vardır şu hayatta. Yeter ki sen o kuyudan çıkacak ipi bul. O ipi bulmaya, o ipi tutmaya ne kadar isteklisin? Ne kadar hazırsın? Ne kadar çabalısın? Sor kendine! Cevabını da zihninde değil kalbinde ara. Çünkü zihnin sana sürekli bahaneler üretecektir..

Sor kendine! Bu hale gelmenin sebebi başkaları mı , yoksa gerçekten sen misin?

Sen ,buradan kendini çıkarmaya hazır mısın?

Engeller olduğunu düşünüyorsan; unutma ki başarısızlık, başarının ilk basamağıdır. Hayat denilen şey zaten yere düşme ve yerden kalkabilme değil midir?

Geçmişte birçok şeyi bıraktın, ayrıldın. Şimdi kullandığın bu maddeden mi ayrılamayacaksın? Neden kopamayacaksın ondan. Sor kendine!

Sen koca yürekli bir insansın. Yaradanın yarattığısın. Sen bir cevhersin. Uçurumun kenarında yürüsek bile umutla bakarız hayata. Hiç aklımıza getirmeyiz düşeceğimizi aşağıya..

Artık düşünme zamanı!

Bırakamam dediğini bırakman için , yapamam dediğini artık yapabilmek için; Kendine Söz Ver , Kendinle Konuş, Kendine Cesaret Ver.. Etrafındakiler yine o kuyuya almak isteyecekler, burada iyisin gitme diyecekler. Sen , onlara hayır diyecek kadar cesur musun?

Hazır mısın mücadeleye?

Gece ile gündüzünün karışmasına, dünyanın çilesine!

Her sondan sonra gelir yeni bir başlangıç!

Neye ihtiyacın var arkadaşım biliyor musun? Kendinle mücadeleye başlatmaya..

Nasil.com YouTube Kanalında , Madde bağımlılığı Uzmanı, Psikolog Fırat Uzun sorularımızı bu alanda aranan, merak edilen sorularımı cevaplandırdı. Dilersen bir göz at. Ben linki aşağıya bırakıyorum. Umut ediyorum ki sana faydası çok olur..

Ve ne olursa olsun asla ve asla VAZGEÇME!

Sevgiler,

Birgül YANIKLAR

Psikolog; FIRAT UZUN ve AŞKIM KAPIŞMAK’IN katkılarıyla…

Yorum yap