STOP, TAKE A BREATH -Dur bir nefes Al 🙂

Covit-19 döneminde nefes alıp vermeninin ne kadar önemli olduğunu tüm biz dünyalı insanlar fark ettik sanırım…

Hayat bu değil miydi? Bir nefes alış ve verişi kadar geçen süre..

Bu süreyi doğru yönetebildiğimiz kadar mutlu, sağlıklı, huzurlu ve başarılı oluyoruz. Ya yönetemediğimiz zamanlarda ne oluyor?

Hastalıklar patır patır hayatımıza girdiğinde, kimyasal ilaçlar , hastaneler çözüm üretemediğinde, ailemiz, işimiz, kariyerimiz de çalkantılar olduğunda ,bazen ölümün bile daha iyi bir çözüm olduğunu düşündüğümüz anlarda, kendimizi bulmaya ve derinleşmeye başlıyoruz. Bir anlamda dibi görmek diyelim biz buna 🙂 Bu arayışlar ,tüm derinleşme çabaları veya ihtiyaç halleri bizi kendi özümüze döndürmeye , kendine odaklamaya , kendini keşfetmeye çıkartıyor. Nefes farkındalıkları , nefes çalışmaları , nefes egzersizleri, nefes koçları tam da bu yüzden var. Özden öze bir yolculuk bu..

Bir de öğrendiğim bilgiyi burada paylaşmadan da geçemeyeceğim.

Nefes vermenin , almaktan daha zor olması gerçeği. Nefes vermekte zorluk yaşayan insanların ,genel olarak hayatta vermek ile ilgili sorunlarının olduğu , her şeyi kontrol etme isteği, başka insanlar üzerinde hakimiyet kurma çabaları , söylediği sözün son söz değiştirilemez olduğu gibi. Bu düşünce ve davranışta olan insanların nefes vermekte zorlandığı, nefes problemeleri yaşadığı , hatta bir tık ötesinde; akciğer, koah , astım gibi hastalıklara sebebiyet verdiği gerçeği.. Böyle bir bilgi beni dehşete düşürmüştü. Önce kendimden başlayarak , çevremdeki insanların nefeslerine odaklanmaya ve geçirdikleri hastalıkları düşünmeye başladım. Gerçekten de öyledi. Şahit olduğum birkaç vaka, bana bu bilginin doğruluğunu teyit etti.

Eğer bu tip sorunlarınız varsa, nefes çalışmasını ve en önemlisi de karşılık beklemeden maddi ve manevi yardımlarda bulunmanızı tavsiye ederim..

NASIL.COM YOUTUBE KANALINDA NEFES.

Sevgili Serdar Koşar ile nasıl.com Youtube kanalıma ”NEFES” dosyasını açıp, içerik üretmeye karar verdiğim bir zamanda tanıştım. Çekim planlaması yapmak için bir kahve içimiyle bir araya geldiğimiz o kısa anda bile farklı birçok keşiflerim oldu..

Örneğin;

  • Nefes almak mı daha zor? Nefes vermek mi?
  • 1 dakikada ne kadar nefes alıp veriyoruz?
  • Diyafram nefesi nedir?
  • Nefes ağızdan mı burundan mı alınıp verilmeli?
  • Nefes ile meditasyon..
  • Duyguları yönetebilmek için nefes..
  • Yaşam kaliteni arttırmak için nefes..
  • Bedeni ve ruhu arındırmak için nefes..
  • Akciğerlerini güçlendirmek için nefes..

Hem bu konuları öğrenmek, öğrenirken videolaştırmak, videolarla da bu alana ihtiyaç duyan kişilere fayda sağlayabilmek harika bir duygu..

İZLEMEK İSTEYENLER İÇİN KANALIN LİNKİ AŞAĞIDA.. tüm videolara buradan ulaşabilirsiniz. Serdar Koşar’a ise tüm sosyal medya hesaplarından..

Eğer ”Nefes” ile ilgili sorunlarınız varsa yada bir değişim arayışı içindeyseniz videoları mutlaka seyredin ve sonrasında SERDAR KOŞAR’a ulaşın derim 🙂

Faydalı olması dileğiyle,

Sevgiler,

BİRGÜL YANIKLAR

NASIL.COM YOUTUBE ÇEKİMLERİ
NASIL.COM

Yorum yap