”Her çocuğun kendine özgü olarak hayal ettiği bir dünya, zihninde kurguladığı bir hayat vardır.Bu, tıpkı elimizin içindeki ‘Hayat Çizgisine Benzer’.Bu çizgiler, bizim hayallerimiz gibi benzersizdir.Hayattaki başarılarımızın temelinde de hayallerimiz yatar;

“Yeni Nesil Tofaş” hayallere erişimde fırsat eşitliğini ve yıldızların ortaya çıkmasını sağlıyor.

Tasarladığımız amblemde;elimizin içindeki hayat çizgisini, basketbol topunun çizgileri ile birleştirdik.Basketbolun sadece bir spor branşı olmadığını.Hayatın İçinden Çizgiler Taşıdığını Vurguladık ”

Bu cümleler  Yeni Nesil Tofaş’ın logosunun hikayesi..

Yeni Nesil Tofaş

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Düşünün ki ; gelen yeni neslin farklılığını kabul edip buna göre projeler geliştiren, değişime ayak uydurabilen, dijitalle sosyalliği birleştirebilen bir spor kulübü..

Yenilenen tesisin içerisine girdiğiniz de bunu o kadar iyi hissedebiliyorsunuz ki,  Koç ailesinin spora ve sporcuya verdiği önem, sunduğu modern  imkanlar, takım sporlarının gelişmesi yönünde yaptığı yatırımları takdir etmemek imkansız.

Tesisin , 2015 Şubat ayında, bir karlı günde temelleri atılıyor.Bundan  tam bir yıl sonra da 2016 da faaliyete başlıyor. Mustafa Koç temeli atılırken hayatta iken açılışını görmek kısmet olmuyor. Tesis de MUSTAFA VEHBİ KOÇ olarak isim alıyor.

MUSTAFA VEHBİ KOÇ

 

 

 

 

 

 

Tofaş Spor Kulübünün bendeki algısı basketbol üzerine olsada Tofaş Spor Kulübü’nün Medya Sorumlusu Sn.Mustafa Kemal Makineciyle olan söyleşimiz sırasında Tofaş’ın  geçmişte  elde ettiği başarıların arasın da diğer spor takımları da var.

MUSTAFA KEMAL MAKİNECİ

 

 

 

 

 

 

 

1974 yılında kuruluyor kulüp..

Kurucu başkan Yalçın İpbüken. Zamanında fabrika da personel sorumlusu olarak görev yapıyor. O yıllarda fabrika personeli kendi aralarında futbol , basketbol ,voleybol oynuyorlar.  ”Neden bir takım kurmayalım?  Neden biz yarışmayalım?  ” diye düşünüyorlar. Ve düşündüklerini de gerçekleştiriyorlar.  🙂

Aslında bu dönemdeki ününü ve başarılarını basketboldan alsa da 1976 yılında Avrupa serbest güreşte bir kupa kazanılıyor.Türkiye’nin güreşte ,Avrupa da aldığı ilk kupa bu. Bununla beraber atletizm,sualtı sporları gibi alanlarda çalışmalar ve başarılar elde ediliyor.Basketbolda bölgesellikten başlanan macera 2.Lig ‘e, oradan  1.Lig’e  daha sonra Süper Lig’e kadar çıkıyor. 1998-1999 yıllarında Bursa’ya takım sporlarında ilk Türkiye şampiyonluğu getiriliyor. O dönemden günümüze kadar elde edilmiş bir çok başarı ve kazanılmış kupalar var.

Aslında bakarsanız; Tofaş Spor ve Bursa Spor bu şehrin markalaşmasında spor alanında katkı sağlayan iki dinamiği, bunu hiç unutmamak gerekir.

TOFAŞ SPOR KULUBÜ

 

 

 

 

 

 

 

Yeni Nesil Tofaş

Başarı’nın arkasında güçlü bir ekip çalışmasını ve yenilikler var!

Yeni Nesil Tofaş projesi de bunlardan biri.

Basketbola ekonomik anlamda ulaşamayan, imkanı zor olan çocuklara basketbol ücretsiz olarak götürülüyor. O bölgede okullar ile anlaşılıyor. Okulların eksiklikleri varsa ; pota, basketbol topu, file, forma  gibi ihtiyaçlarını Tofaş Spor Kulübü karşılıyor. Ve çocuklar basketbol eğitimi almaya başlıyor.

Spor kültürünün oluşturulması ve bölgelerdeki antrenör ve aileleri eğitmek için  de oluşturulmuş   e-learling programında yeni nesil antrenörlere , Tofaş alt yapı ana yasasını benimsetmek amacıyla basketbol teknik, fitness,beslenme ve mentoring eğitimleri hazırlanmış .

Bu eğitimler çocuklar ve ailelerine ücretsiz olarak  internet ortamında hizmet veriyor. Sistem platforma üye olmakla başlıyor ve sonrasında eğitimleri izlemeye başlıyorlar.

Başarılı bir basketbolcu nasıl olunur? Basketbolcu ,nasıl bir birey olmalıdır? gibi kişisel gelişime dayalı eğitimler de var.Bir çocuğun psikolojisi, beslenmesi, uyumasına kadar bir sporcu’ nun nasıl  olması gerektiğine dair bir çok eğitim içeriği de bu platformun içinde.

Ailelere özel beslenme yaratıcı ve özgün güvenli çocuk yetiştirme aile içi iletişim okul ve sporu bir arada yürütme eğitimleriyle geleceğe sağlam temeller atılmaktadır.

E daha ne olsun!

Tofaş Spor Kulübünü daha iyi tanımak istiyorsanız, mutlaka maçlarına gidin ve sosyal medya hesaplarını takip edin 🙂

Yeni nesile adapte olabilen ve çevreye değer katan  bir çok projenin hayatımızda daha çok olması dileğiyle

 

BİRGÜL YANIKLAR

 

TOFAŞ BASKETBOL

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Yorum yap