ATÖLYE LABS
ATÖLYE LABS

 

 

 

 

 

 

 

Yeni yüzyılın, yeni nesil ofisleri  bir okul niteliğinde..

Amaç  ise ;birlikte çalışmak, birlikte üretmek ve birlikte öğrenmek,

birlikteliği arttırılabilecek  etkileşim ve eğitimleri sağlamak ise yeni nesil ofislerin görevi, üstelik bu ivmeyi arttırabilmek adına üniversiteleri de kendine paydaş kılmak  da öğrenmenin gücünü ve sürekliliğini arttıran  bir olay..

üyeler arasında bağı güçlendirmek adına üyelerin birbirlerine verdikleri eğitimler, happy haur’lar, ofis içi kahvaltı buluşmaları, yoga dersleri gibi aktiviteler yeni nesil genç girişimcileri kendine çeken mıknatıs gücü..

Hatta paylaşım ofislerinde bütçenize göre kiraladığınız masa veya oda seçenekleriyle çalışmaya başladığınızda ,yanıbaşınızda sizin işinize yarayacak bir komşunuzun olması için ellerinde geleni yapıyorlar. Yani ev alma komşu al  gelenekselliği ile iş yapma kültürünün bütünleşmesi..

Üretmek yenilikçi sürecin en önemli evresi .Bir iş fikrini düşünmek , geliştirmek ve hayata geçirmek oldukça  yıpratıcı süreç . Bu süreçte sizin gelişiminize destek sağlayan bir ofisin olması  ,işbirliğine ilham veren bir zemini hazırlaması , prototipleme, test etme ve workshoplarla  sürekli öğrenmeyi desteklemesi , iş yapmaya heveslenen yeni nesil genç girişimciyi nasıl çekmesin..

hani  hep diyoruz ya , okul belli bir zamanda belli bir bilgiyi veren bir yer olmamalı diye..

öğrenmenin hep devam edeceği , sosyalleşirken çalışmayı, çalışırken  sosyalleşmenin  sağlanabileceği  yeni nesil ofisler ve çalışma alanları  artık her şehirde görmek istediğimiz bir kavram..

onun içindir ki buradan emlakçılara , inşaatçılara, müteahhitlere, mühendislere seslenmek istiyorum..

harika ofisler tasarlıyorsunuz, kiralıyorsunuz, satıyorsunuz. Fakat artık yeni nesil girimciler, maliyeti paylaşabilecekleri, network oluşturabilecekleri en önemlisi de birlikte çalışabilecekleri etkileşimi ve öğrenmesi bol olan okul gibi ofisler bekliyorlar..

Benden söylemesi 🙂

İşte bunlara güzel örneklerden biri olan ATÖLYE İSTANBUL ile gerçekleştirdiğimiz söyleşi..

Onların dediği gibi

YENİLİKÇİ ATILIMLAR, ANCAK FARKLI DİSİPLERİN ETKİLEŞİME GİRMESİYLE MÜMKÜN OLUR!

Yeniliklerle Kalın,

 

BİRGÜL YANIKLAR

 

ATÖLYE İSTANBUL
ATÖLYE İSTANBUL

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ATÖLYE İSTANBUL
ATÖLYE İSTANBUL

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Yorum yap