📍ARTFLOW. AI

Fark ettim ki uzun süredir buralarda ,Yapay Zeka gelişmeleri ile ilgili paylaşımlar yapmıyorum. Bu postta, yapay zeka gelişmelerinden ziyade haftasonu eğlenerek vakit geçirdiğim bir yapay zeka uygulmasını tanıtayım istedim. Belki sizde creative işlerinizde  veya benim gibi eğlenmek ve öğrenmek amaçlı bu uygulamayı sizde  kullanırsınız.

Bu Yapay Zeka ile  hayalinizde oluşturacağınız bir filmin sahneleri oluşturabiliyorsunuz. Harika  değil mi?

Platformda öncelikle bir aktör ve aktrist oluşturuyor, sonrasına buna karakter giydiriyorsunuz. Bu karakterler içinde,yine promptlarla film sahnelerini oluşturuyorsunuz.

Çok eğlendiğim bu yapay zeka ile sitenin bana sunduğu ücretsiz kullanım hakkıyla , bende kendi fotoğraflarımdan kendi karakterlerimi  oluşturdum. Yapay zeka ile bir hikaye yazdım. Yine Yapay zeka ile seslendirme yaptım ve  böylelikle kendimi Ortaçağda Simya ile uğraşan bir kadın haline dönüştürdüm. 

Gerçi hikayemde ücretsiz kullanım hakkını aştım ancak küçükte olsa ortaya bir hikaye başlangıcı oluşturdum diyebilirim. Hikayemin tamamını oluşturabilseydim daha da güzel olurdu. Ne yapalım  artık, kısıtlı bütçe ile bu kadarına müsade etti uygulama 😊

.

Hikayemin adınıda SİMYACININ KEŞFİ; BÜYÜLÜ KÜTÜPHANENİN SIRRI koydum😊  Karakterimin adını ELARA, 

Ve  kayıp sanılan ve büyük güçlere sahip olduğu söylenen kitabın adını da “Elementium Codex” olarak adlandırdım..

Ben minik bir deneme ile bu yapay zekayı size tanıtmış oldum. Belki siz denerseniz ortaya daha da creative işler çıkartabilirsiniz..

Deneyin Gerçekten, çok eğlenceli🙋‍♀️

Sevgiler,

Birgül Yanıklar

HİKAYE..

Bir Gecenin zifiri karanlığında, ayışığı, antik bir kütüphanenin yıpranmış taş duvarlarını aydınlatır. Kütüphane’nin içi, sessiz,sadece uzaklardan bir saatin tik tak sesleri duyulur. Orta yaşlarda, kararlı ve zeki görünümlü bir kadın olan Elara,kütüphanenin kapısını iterek içeri girer. Elinde bir meşale, gözlerinde keşfetmeye dair bir ışıltı vardır.

Elara, raflar arasında dolaşırken, eski kitaplar,havalanmaya başlar. birden bir kitap dikkatini çeker.Cildi eski, sayfaları altın varaklı olan bu kitabın üzerinde eski bir dilde yazılmış simgeler vardır. 

Bu,kayıp sanılan ve büyük güçlere sahip olduğu söylenen “Elementium Codex”dir. Elara, kitabı dikkatle incelerken, ansızın kitaptan çıkan bir ışık onu sarar ve olağanüstü bir güçle onu donatır. Elara, Artık, Elinle dokunduğu her şeyi altına çevirecektir.

Aman Allahım. kim bilir, yılların tozu altında ne sırlar yatıyordur burada.

Bu olmalı. “Elementium Codex”. Söylentilere göre, kayıp güçlerin anahtarı olan kitap bu

Elara’nın heyecanı kısa sürer. 

Zira kütüphanenin bekçisi, yüzyıllardır bu sırları koruyan bir yaratık, ona saldırır. Bu yaratık Bekçi, devasa bir grifon’dur. kütüphaneyi ve içindeki sırları korumakla görevlidir. 

Elara zekası ve yeni kazandığı güçleri kullanarak grifonla mücadele eder. Mücadele sırasında, Elara ateşle oynayabilme yeteneğini de keşfeder.

Grifon gürleyen bir sesle ona seslenir.Kim cesaret eder buranın huzurunu bozmaya der.

 ”Ben sadece bilgi peşindeyim yaratık. Sakın Bana engel olma. der Elara

Elara grifonu alt ettikten sonra, “Elementium Codex”in sırlarını çözmeye başlar. Kitap, ona eski bir dilde yazılmış büyü formüllerini ve antik simyacıların bilgilerini ortaya çıkartır. 

Bu bilgiler dünyanın dört bir yanına dağılmış, büyük güçler içeren, diğer eserleri bulmasını sağlayacak olan haritalardır.

Elara dünyanın dört bir yanındaki eserleri toplamak için bir yolculuğa çıkar.

Bu formüller antik bir dilde yazılmış.dünyadaki farklı eserlere giden yolu gösteriyor

Her eser, benim için  bir macera. Ve ben bu maceraların kahramanı olacağım.

.

.

.

.

#yapayzekauygulamaları #yapayzekâ #artflow #ai #yapayzekaçağı 

Yorum yap