Daha lise çağındalar Tv ve Radyo istasyonları var. Her gün haber bülteni hazırlayıp yayındaymış gibi sunuyorlar.Bursa Hamitler Toki Mesleki ve Teknik Anadolu lisesi öğrencileri medya dersini uygulamalı görüyorlar.

Makyaj odası, Reji, Stüdyo ve Kameralar..

Yani  bir TV istasyonunda bulunması gereken ne varsa bu okulda mevcut.Burada geleceğin iletişimcileri, habercileri , yönetmenleri yetişiyor. Öğrenciler yayıncılık tutkusunu erken yaşta yaşıyorlar.

Okulun amacı ; sektöre donanımlı çalışanlar yetiştirmek. Okulun Atölye laboratuvarı sektördeki tüm donanım ve teknoloji ile örtüşecek düzeyde. Öğrenciler bunları kullanarak derslerin tamamını uygulamalı olarak görüyor.Öğrencilerin mesleklerinde yetkin bireyler olabilmeleri için tüm imkanlara onlara sağlanmakta

Bu uygulamalı eğitim meyvelerini de vermeye başlamış.Okul ilk mezunlarını vermiş ve öğrenciler sektörde çalışmaya başlamış.

Ayrıca okulda İnternet Gazeteciliği Laboratuvarı , Radyo İstasyonu , Adalet alanı da bulunuyor.

AİL CİHAN HOCAMIZIN SÖZLERİYLE..

Küresel dünyada rekabetçi ortamda söz sahibi olabilmek için mesleki eğitime öncelik verilmesi gerekir. Bu yüzden okullarda, Atölye ve Laboratuvarlar ile sektöre ve eş güdümlü olarak iş hayatına hazır olan öğrencilerle, sektörün ihtiyaç duyduğu  bilgiyi ve beceriyi donanıma sahip öğrencilerle aşacağız.

YAPARAK, YAŞAYARAK, UYGULAYARAK yetkinlikler artar.

Eğitim sevgi işidir. Biz işimizi seviyoruz.

Sizce de çok anlamlı değil mi? 🙂

Yorum yap