Nasıl bir fenomen olunur? sorusunun karşısında ,

Takipçisi bol, iyi bir fenomen öncelikle ”iyi bir matematikçidir ve analizcidir” diyor ,sevgili Bahadır Mısır..

Bir matematikçi olarak gurur duymadım desem yalan olur. Gerçekten de inanıyorum ki sayısal yetkinliği yüksek bir insanın kendini sözel yetkinlikle desteklediğinde ortaya harika işler çıkıyor.

Bu haftaki söyleşi konuğumuz da fenomenlerle ile reklam vermek isteyenleri karşılaştıran onları bir platformda buluşturan  socialfamo.us un kurucu ortağı Bahadır Mısırdı.

Fenomen Olmak

Fenomen olmak gerçekten zor. Baktığınızda kitleler üzerinde etki bırakıyorsunuz. Paylaşılıyorsunuz. Beğeni oluşturuyorsunuz. İnanılmaz zor. Her gün o içeriği nereden bulacaksınız? Hadi buldunuz,bulduğunuz içerik kişileri etkileyecek mi? Hadi etkilediniz, paylaşılacak mı? Hadi paylaşıldı , sonrasında yeni takipçiler gelecek mi? Bunun gibi bir çok soruların cevaplarını düşünmeleri gerekli..

Onun için bu alan ;doğru planlamayı, sezgiyi, zekayı , okumayı ,gündemi takip etme  gibi bir çok birikimi gerektiriyor.

Zor mu ?….  Bence zor!

Bahadır Mısır ‘ın cümlelerinden anladığım şu ki ; fenomenliğin temelinde bir olaya, nesneye, kişiye ..vb FARKLI BAKABİLMEK yatıyor. Hepimiz aynı şeyleri düşünüyorken ,aykırı düşünen , farklı bir dil geliştiren ve en önemlisi de içine mizah katabilen  kişiler bir an ilgiyi üzerine çekebiliyorlar.

INFULANCER MARKETING

Anahtar kelime FARKLI BAKMAK!

İyi de, bu eğitim sistemin içinde farklı bakabilen ve düşünebilen bireyler nasıl yetişecek?

Kalıpların içerisine sokmaya çalıştığımız çocuklardan , kalıplar dışında işler beklemek!

Ne komik 🙂

bunu çözmekte bir matematiksel hesabı, ardından da siyasi bir kararı gerektiriyor 🙂

Fenomenlerin ,çoğu  üniversite öğrencisi ,çoğu takma isim kullanıyorlar. Herbirinin kendince geliştirdiği de bir dil var. Farklı platformlarda, farklı içeriklerle nam  salıyorlar. Kitleleri  öyle etkiliyorlar ki , dolayısıyla da markaların dikkatini çekiyorlar. Bir marka , çalıştığı fenomenle onun etki alanındaki kitlelere ulaşmak ve kendini tanıtmak istiyor.İşte alın size yeni bir iş modeli daha..

Yeni nesil işlerinden biri INFULANCER MARKETING…

Yeni nesil işler, Yeni nesil unvanlar bu yüzyılda bizi şaşırtmaya devam edecek. Fenomenler ile Markaları buluştuğu  bir platform kuran sevgili Bahadır Mısır da bizim bu hafta kameralarımızdaydı. Bu alanın daha da büyüyeceğini söylüyor. Artık markalar şunu biliyor ki geleneksel medyadaki milyonlara ulaşmak yerine kitlelere ulaşmak ve etki yaratmak onlar için daha önemli. Bu kişilerin bütçeleri geleneksel medyadan daha ucuza gelirken , katsayı etkisi daha fazla. Nerden mi biliyorum? Eeee ölçülebiliyor. Güzel olanda burası.  Yaptığınız çalışmanın analizin olması 🙂 Yine  Yine bir matematik 🙂

Çok daha fazlası aşağıdaki linkte..

Çocuklarımıza daha farklı düşünebilmeyi kazandırabileceğimiz eğitime dönüşmemiz dileğiyle..

Yeniliklerle kalın..

BİRGÜL YANIKLAR

INFULANCER MARKETING

Yorum yap