Eğer çocuğunuz varsa etrafınıza ”Dedektif bir bakış açısıyla bakma ” fikri hayatınızın içinden hiç eksik olmuyor..

Hamile olduğunuzu öğrendiğiniz ilk andan itibaren onun için en iyisini nasıl bulabilirim arayışı bu

Hiç azalmadan ,aksine artarak gelişen bir duygu bu..

Hamileyken tüm bebeklik evrelerini, bebekliliğinde  çocukluğunu, çocukluğunda ergenliğini, ergenliğe geldiğinde mesleki hayatınını önceden araştırıp araştırıp duruyorsunuz. Hangisi daha iyi arayışı bu…

Dedektif

Çocuğunuzun  kreş zamanı yaklaşmaya başladıkça ,içimizdeki dedektif bir anda hızlanıyor sanki. Tüm okulları bir anda taramaya başlıyorsunuz.  Yakın çevrenizi dinliyorsunuz. İnsanların okullar için bıraktıkları izleri takip ediyorsunuz. Listeler oluşturup görüşmelere başlıyorsunuz. Ve meraklı gözlerle bakan çocuğunuza dönüp diyorsunuz ki senin için bulduğum alternatifler bunlar. Hadi seç bakalım. Şaşkın minik bakışlar arasında ,kendi dünyasında kurguladıklarınla , kafası karışık şekilde , tabi ki de bizim yönlendirmemizle tespit edilen  okula ilk adımımızı atıyoruz. Çocuğum içim en doğru okul arayışı bu.. 

dedektif

ilköğretim dönemi geliyor, ana okulundan mezuniyet. İçinizdeki dedektif tekrar hareketleniyor. Kreş döneminde tüm velilerle görüşmüşsünüz,  farklı okullardan farklı yorumlar dinlemişsiniz .Alternatif okullar oluşturmuşsunuz.Artık karar zamanı. İçimizdeki dedektif  ”harekete geç ,veri topla, analiz et , karar ver ” diyor..Süreçler  hep aynı; bilgiler topluyorsunuz, aile masasına yatırıyorsunuz ve çocuğunuzdan karar vermesi bekliyorsunuz .Çocuğumun geleceği için en doğru karar arayışı bu..

Süreçler hep aynı. .

Çocuğunuzun ,ilköğretimini ,orta öğretimini, lise dönemini ,üniversitesini hep araştırıyorsunuz..Hatta bu  yetmiyor , yaz okullarını yaz kurslarını, kış kamplarını yaz kamplarını, hafta sonu kurslarını hafta içi kurslarını, sporunu akademiğini hep araştırıyorsunuz. Hatta bu da yetmiyor, mevcut bulunduğu  okulundan daha iyileri de olabilir mi yine araştırıyorsunuz..Çocuğum için en iyisi arayışı bu… 

Dedektif

işte ben de yıllardır araştırdıklarımı ve araştıracaklarımı sizler için ve kendim için derlemeye başladım. Bundan sonra eğitim kategorisinin içerisinde Üniversiteler, liseler, ortaokullar, ilkokullar, kreşlerle ilgili araştırmaları göreceksiniz. Sizlerde bu süreçlere katkı sağlarsanız bir anne dayanışmasını gerçekleştirmiş oluruz.

Her zaman..

Onun için daha iyi ne olabilir?

Arayışı bu..

 

 

Yorum yap