SİZ DEĞERLİ DANIŞMANLARA..

www.yurtdisieğitim.net  platformunun  kurulma amacı, yurt  dışı eğitim ile ilgili, bilgiyi ve hizmeti sunan danışmanlarla, bilgiyi ve hizmeti almak isteyen danışanları buluşturan  bir eğitim portalı olması yönündedir. Platformumuz ,danışmanlar aracılığıyla, video  ve yazı içerikleri ile desteklenerek gün geçtikçe  büyüyen ,öğrenci açısından , detaylı bir dijital bilgi havuzuna dönüşmektedir.

Bununla beraber, ”Öğrenci Deneyimleri”,  ”Kariyer Sohbetleri”   ”Geleceğin Meslekleri”  ”Popüler Programlar”, ”Yeni Meslekler” ,”Farklı Ülkelerin, Farlı Eğitim Sistemleri” ” Farklı Sektörlerin, Farklı İnsan Gücü İstekleri ”  ” Meslek ve Kişilik”, ”Kariyer Planlama ”, ”Takipçi Soruları ”gibi konu başlıklarıyla da  öğrencilere ve ailelerine yararlı bilgiler sunmaktadır. Tüm bunlar   öğrenciler tarafından ilgiyle takip edilmektedir.

Son dönemlerde, yurt dışı eğitim alanına hizmet ve bilgi sunmak amacıyla sıkça düzenlenen ”Eğitim Fuarları”, yoğunluğu nedeniyle  ne tam olarak öğrenciyi ne de tam olarak danışmanı memnun etmektedir. Bir danışmandan bilgi almak için  beklenen sıralar,  kendini tam anlatamayan, kariyer planlaması bilmeyen, eğitimi ile ilgili karar veremeyen  öğrencilerin çokluğu , zaman yetersizliği  gibi konular, hem danışanlar hem de danışmalar açısından son derece sıkıntı oluşturmaktadır. Fuarlar,  artık  git gide  broşür , promosyon, kartvizit toplanılan yerlere dönüşmektedir. Günün geriye bıraktığında kalanlar  ise danışanlar açısından akılda kalan bir çok soru, danışmanlar açısından da beden ve zihindeki yorgunluktur.

Git gide dijitalleştiğimiz ,bilgiye hızlıca ulaştığımız, zamana karşı  yarıştığımız, online servislerin çoğaldığı  bu yüzyılda, uzman olduğunuz alanı anlatabilmemiz için  bu kadar zahmete girmenin temel mantık’ı  sizce nedir?

İşte bizde bu sıkıntılara çözüm olmak, bilgiyi daha yaygınlaştırmak, bu alanda çalışanları tanıtmak için bu siteyi oluşturduk.  Bu bağlamda, uzmanlığıyla ilgili kendini tanıtmak, bilgisini paylaşmak , şirketini ve yaptığı işleri anlatmak ,danışanların sorularını cevaplamak isteyen  herkesi platformumuza bekliyoruz..

 

KİMLER PLATFORM’DA YER ALMAK İSTEYEBİLİR?

 • İster ,bir firmanın şube temsilcisi olun..
 • İster, bireysel çalışan bir danışman olun..
 • İster, o ülkede yaşayan, o ülkenin ”Eğitim Sistemini” çok iyi bilen biri olun..
 • İster, bir kariyer danışmanı olun..
 • İster, bir rehber öğretmen olun..
 • İster, bir vize uzmanı olun..
 • İster, bir göçmenlik uzmanı olun..
 • İster, bir ………………   olun.. ( Belki bizim hiç bilmediğimiz eğitim ile ilgili bir uzmanlığınız vardır 🙂 Neden Olmasın!  )

 

KABUL ETTİNİZ, PEKİ NE OLACAK? SİZİ,NELER BEKLİYOR?

 • Sizi, mesleğinizi, işinizi, uzmanlığınızı ve şirketinizi tanıtan bir sayfanız olacak..
 • Sizinle, sizin belirlediğiniz miktarda vidolar çekilecek
 • Bu videoların , SEO optimizasyonlu makaleleri yazılacak..
 • Videolarda  ve makalelerde ,Adınız-Soyadınız, Şirket isminiz, Ünvanınız ve Uzmanlığınız  mutlaka yer alacak..
 • Sizin için açılan sayfada ,size özel ”Danışmana Sor” butonu olacak..
 • Platformda, gerek maille, gerekse youtube  üzerinden size sorulmak istenen soruları, sistem otomatik olarak size gönderecek..
 • Dilersen , sayfanın önde görülmesi sağlatılacak..
 • Danışanlarla, dilersen canlı yayın sohbetleri yapmana imkan tanınacak..
 • Tüm bütün bu çalışmalar,  sizin daha iyi tanınmanıza, bilginizi daha geniş kitlelere ulaşmasınıza katkı sağlayacak..
 • Sizi aramızda görmeyi  dört gözle bekliyor olacağız..

 

NEDEN SADECE SİZ DEĞİLSİNİZ?

Danışmanların, bize en çok sordukları ve talep ettikleri konu herhalde bu olsa gerek 🙂

Şöyle düşünün lütfen, bir fuar alanı oluşturuyorsunuz ve tek siz varsınız. Bütün stantları siz doldurmuşsunuz. Sizin broşürleriniz, sizin bilgileriniz, siz, siz hep siz…

Bir okul, danışmanlığı sadece size mi veriyor? O okulu tanıtan, anlatan bir tek siz misiniz? Bir danışan, ofisinizden çıktıktan sonra neden  yan ofise, karşı ofise geçip aynı soruları başka bir danışmana soruyor?  Neden eğitim firmaları, ofislerini, yan yana yada aynı bölgede konumluyorlar?

Neden tek siz varmışsınız, bu işi yapan tek sizmişsiniz  gibi düşünüyorsunuz?

Danışanlar hiçbir zaman, geleceklerine , eğitimlerine, dünyada bu işi yapan tek sizmişsiniz bakmıyorlar. Kendilerini kim daha iyi anlıyor?, Kendisine kim daha iyi hizmeti sunuyor?,  Fırsatları, faydaları kim daha iyi anlatıyor?, Kendilerine daha iyi bir kariyer planını kim sunuyor? bunu değerlendiriyorlar..

Burada bizce önemli olan, neden farklı danışmanlar olduğundan ziyade, uzmanlığınızı ve yetkinliklerinizi öğrenciye en iyi şekilde ifade etme kabiliyetidir. Zaten bunu doğru değerlendiren bir öğrenci ,her zaman sizin iyi bir takipçiniz olacaktır..

 

İŞİME VE BANA NE KATKI SAĞLAYACAK?

”Bilinir”, ”Tanınır ” ve ”Aranır” olmak her işletmenin önemsediği bir süreçtir.  Hangi sektörde olursa olsun, firmalar bu üç kavramı geliştirmek için dünyanın yatırımını yaparlar. Bunlar, dijital pazarlama araçlarından tutunda,  gazete, dergi ,broşür ,afiş gibi yazılı medya araçlarına  yada  fuarlara katılma şeklinde değişkenlik gösterebilir..

Artık ”Yapay Zekaların ” hayatımıza girdiği, ”Big Data” nın öneminin fark edildiği, ”Veri Analizler” ile datanın şekillendiği, reklamlarının akıl oyunlarına dönüştüğü bu dönemde,  bunları kapsayan, bizim uzmanlığımız olan  hizmet ile sizi farklı danışanlarla buluşturacağız.

Belki bir bakmışsınız ki  alanınızın İnfluencer’ı  olmuşsunuz 🙂 Takipçileriniz sizinle fotoğraf çektirmek istiyor.

Neden olmasın ? Biraz hayal gücünün kime zararı var?  🙂

 

İLETİŞİMDE KALALIM…

Tüm bunlar sizin için bir anlam oluşturduysa, platformda bende olmalıyımı düşünüyorsanız; lütfen iletişime geçelim..

Öncelikle, info@yurtdisiegitim.net mail adresimize lütfen; kendinizi, uzmanlığınızı,  firmanızı tanıtan bir mail yazın. Böylelikle, sizinle ilk karşılaştığımızda neleri konuşacağımızı daha iyi biliyor olacağız. Zaman kaybetmeden, işbirliğimizde neleri daha iyi yapabiliriz, bunları değerlendireceğiz.

Sizi aramızda görmek için sabırsızlanıyoruz…

Bekliyoruz,

Sevgilerimizle,

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Yorum yap