Dershanemden Mezuniyet.
Dershanemden Mezuniyet.

Hayatınıza dair sorular sormaya başladığınızda mı farklı kapılar açılıyor, farklı kapılar açılınca mı sorular sormaya başlıyorsunuz gerçekten bilemiyorum..

Yumurta mı tavuktan, tavuk mu yumurtadan meselesi yani..

Ofisimizde devam ettirdiğim öğretmenlik serüvenimin kurumsallaşması gerektiğine inanıyordum. Bir sistem kurmalıydım, ben ders anlatamadığım dönemlerde de devam edebileceğim bir kuruma dönüşmeliydim.. O anki meslektaşlarım kendine göre haklı sebeblerle buna sıcak bakmıyorlardı. Ve ben bunları düşünmeye başladığım bir dönemde ,geçmişte çalıştığım bir dershanenin sahiblerinden biri olan Türkçe Öğretmeni  Yusuf Bey ve Türkçe Öğretmeni olan eşi Nilüfer Hanım mevcut ortaklık yapılarından ayrıldıklarını ve ben istersem benimle beraber yeni bir yapılanmanın içine girmek istediklerinin teklifiyle geldiler..  Kurumsallaşma yolundaki heyacanım beni bu teklifin içine çekti doğrusu.. Aklıma takılan tek soru işaretim , yaptığım grup eğitiminden kitle eğitimine dönmek olmuştu.. bunu o zamanlarda da doğru bulmuyordum, şimdi de bulmuyorum..  Hayalime ulaşmama duyduğum heyacanım ,tüm soruları arkama bıraktırmıştı.

Çok katlı bir merkezi bir  binaya geçişimiz, dershanenin farklı olması yönündeki cabamız, Bursada ki en iyi öğretmenlerle yapmaya başladığımız antlaşmalarımız, farklı ve özgün bir eğitim sistemiyle piyasaya çıkmamız ve dershane içinde getirdiğimiz yeni etkinlikler. Çok cabaladık çok..

ilk yıl dershanede iyi bir öğrenci sayısına ulaşmıştık, reklam yapmıyorduk, dijital tabanı bilmiyorduk ve kullanmıyorduk..

Öğrencilerle yarattığımız müthiş bir sinerji vardı..

ikinci yıl da güzeldi ve binamızı bir kat daha geliştirmiş ve büyütmüştük..

Fakat ,İkinci yılın sonunda  şu an sebeblerini daha iyi anlayabildiğim bir düşmenin içerisine girmiştik ve üstüne üstelik Amerikadan gelen 2008 krizi inanılmazdı! Muhasebeyi takip etmekten öğretmenliğimi takip edemediğim bir dönemin içindeydim.. Yoğun ve yorgundum.

2009 yılının ortaların da  , 13 yılllık aktif olarak sürdürdüğüm çok severek yaptığım Matematik Öğretmenliğimi noktaladım.

Hisselerimi ortaklarına satmış ve ne yapacağını bilmez ama huzurlu ve mutlu  bir şekilde ortadaydım..

Arayışlar yok, soru işaretleri yok, bana açılan bir kapı yok!

🙂

Yorum yap